Alkomat AL 9000 Lite, czujnik elektrochemiczny Fuel Cell

Kod SKU:   1214004
X
Alkomat AL 9000 Lite, czujnik elektrochemiczny Fuel Cell
882,50 zł bez VAT
1 085,48 zł z VAT
sztuka

Opis i parametry

  • Cyfrowy detektor obecności alkoholu w wydychanym powietrzu, do kontroli pracowników przy wejściu do firmy, do wyrywkowych kontroli lub do zastosowań domowych.
  • Zakres pomiarowy wynosi 0,00 – 4,00 promili z dokładnością +- 5% do 0,50 promila i +- 10% powyżej 0,50 promila.
  • Czas przygotowania pomiaru 20 s i czas reakcji 5 s.
  • Zasilanie 2x bateria alkaliczna 1,5 V AAA, temperatura robocza +0 do +40°C.
  • Szybkie nagrzewanie czujnika i krótki czas regeneracji, licznik przeprowadzonych pomiarów, kontrola ilości wdychanego powietrza, masa 90 g, wys. x szer. x gł. – 116 x 50 x 20 mm.
  • Zalecany odstęp czasowy regularnej kalibracji detektora wynosi 6 miesięcy.
  • Czujnik Fuel Cell (ogniwo paliwowe) nie zagrzewa się (dłuższa praca baterii) — w trakcie badania tylko czujnik ciśnieniowy sprawdza ilość wdychanego powietrza, pod koniec badania pompa zasysa do ogniwa dokładną objętość próbki. Ogniwo zaczyna spalać alkohol i wytwarza z niego prąd elektryczny. Na podstawie ilości wytworzonego prądu ustala się zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na fuel cell nie mają wpływu żadne substancje obce ani moc oddechu. Poszczególne alkomaty Fuel cell różnią się objętością zasysanego powietrza — im większa pojemność, tym większa dokładność i czas pracy.
Kalibracja czujnika nie jest uznawana z punktu widzenia warunków gwarancyjnych za naprawę usterki w okresie gwarancyjnym. Ustniki nie wchodzą w skład zestawu.
W zestawie znajduje się detektor, futerał ochronny oraz plastikowa walizka.

Specyfikacja

Informacje o produkcie

Jednostka sztuka
Strona w katalogu papierowym 763