Jak założyć maseczkę chirurgiczną

Umyj ręce

Przed dotknięciem maseczki dokładnie umyj ręce wodą z mydłem.

Gdy zamoczysz ręce i użyjesz mydła, musisz co najmniej przez dwadzieścia sekund pocierać je o siebie, a dopiero później je spłukać.

Do wytarcia rąk używaj zawsze jednorazowych ręczników papierowych, które po użyciu należy wyrzucić.

Sprawdź maseczkę

Gdy wyciągniesz nową maseczkę z pudełka, obejrzyj ją, sprawdzając, czy nie jest uszkodzona i nie ma na niej dziur ani pęknięć. Jeśli zauważysz jakiś problem, wyrzuć daną maseczkę i wyjmij nową z pudełka.

Obróć maseczkę w odpowiednim kierunku

W celu zapewnienia lepszego dopasowania do kształtu twarzy, górna część jest zazwyczaj bardziej sztywna, tak aby można ją było można zagiąć wokół nosa. Zanim założysz maseczkę na twarz, upewnij się, że ta część znajduje się u góry.

Załóż maseczkę na twarz odpowiednią stroną

Strona wewnętrzna maseczki jest biała, strona zewnętrzna ma zazwyczaj inny kolor. Zanim założysz maseczkę na twarz, upewnij się, że biała część jest skierowana w stronę twarzy.

Załóż maseczkę na twarz

Sznurki: Załóż pierwszy sznurek na jedno ucho i drugi na drugie.

Wyreguluj taśmę na nosie

Teraz gdy masz maseczkę na twarzy, ściśnij za pomocą palca wskazującego i kciuka sztywną część maseczki i wyprofiluj ją wokół nosa.

Wyreguluj maseczkę zależnie od potrzeb

Gdy masz założoną maseczkę, wyreguluj ją w taki sposób, aby zakrywała twarz i usta, a brzeg dolny zakrywał brodę.

Podczas ściągania maseczki postępuj ostrożnie

Obowiązuje ogólna zasada, zgodnie z którą podczas ściągania powinno się dotykać tylko jej brzegów, sznurków lub łączników. Nie wolno dotykać części zakrywającej usta i nos, ponieważ może być zanieczyszczona.

Sznurki: Chwyć sznurek rękoma i zdejmij go z uszu.