Poradnik: Jak wybrać najlepszy zewnętrzny kosz do recyklingu dla swojej firmy?

Zorganizowanie sposobu, w jaki Twoja firma sortuje odpady z zewnątrz w Twojej siedzibie, wymaga zidentyfikowania Twoich potrzeb na początkowym etapie, a także dogłębnego zrozumienia, na czym polega recykling.

Segregacja odpadów w firmie

W czasach, gdy ochrona środowiska stała się tak ważną dla nas wszystkich sprawą, firmy mają do odegrania odpowiedzialną rolę. Recykling odpadów, ale także wybór europejskich dostawców to sposób, w jaki firmy mogą odpowiedzieć na to wyzwanie. Oto kompletny przewodnik, jak stworzyć wydajny system sortowania w Twojej firmie, stosując zewnętrzne kosze na odpady do sortowania odpadów „Made in Europe”.

Co należy wziąć pod uwagę, by wybrać właściwy kosz na odpady zewnętrzny do recyklingu?

Zanim kupisz jakikolwiek zewnętrzny kosz na odpady, należy dokładnie rozpoznać potrzeby. Ocena gospodarki odpadami biurowymi zaczyna się od identyfikacji odpadów wymagających sortowania. Następnie należy zastanowić się, gdzie będą znajdować się kosze do segregacji odpadów na zewnątrz, a następnie sporządzić budżet zakupów.

Identyfikacja ilości i rodzaju odpadów wymagających sortowania

Aby obliczyć, w jakiej ilości i o jakiej pojemności w litrach potrzebne są kontenery na odpady, trzeba najpierw zbadać odpady wytwarzane przez każdy dział w firmie. Oprócz poznania liczby wytworzonych odpadów w litrach możesz zwiększyć zaangażowanie pracowników w sortowanie odpadów, uwzględniając w swoich planach ich potrzeby i preferencje.

Następnym krokiem jest rozważenie, jaki kosz do recyklingu należy zapewnić na odpady wyrzucane przez odwiedzających (klientów, dostawców, doręczycieli, przechodniów itp.). Następnie musisz zastanowić się, jakie materiały nadają się do recyklingu. Skontaktuj się z lokalnymi urzędami i firmami, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Gdy już ocenisz swoje potrzeby w zakresie odpadów, koniecznie pamiętaj o oznakowaniu pojemników, które będzie zarówno widoczne, jak i zrozumiałe dla użytkowników, aby mieć pewność, że ludzie będą wrzucać właściwe odpady do odpowiednich pojemników. Komunikację wewnętrzną na ten temat można również wykorzystać do informowania pracowników o znaczeniu, jakie ma prawidłowe gospodarowanie odpadami w firmie.

Wybór miejsca umieszczenia zewnętrznych kosze do recyklingu

To, gdzie umieszczasz kosze do segregacji na zewnętrz, wpływa na to, z czego i jak są wykonane. Kosze, pojemniki i kontenery do segregacji odpadów, które są szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych i zmiany temperatury, muszą być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Kosze bez pokrywy wymagają jakiejś ochrony przed deszczem.

Kosze również powinny harmonijnie komponować się z otoczeniem. Wybrany projekt i materiały powinny pasować do otaczającego krajobrazu i budynków.

Kolejnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest bezpieczeństwo. Kosze do segregacji odpadów na zewnątrz, które znajdują się w miejscach dostępnych publicznie, są bardziej narażone na kradzież, przenoszenie lub uszkodzenie. Dlatego warto zdecydować się na specjalne kontenery na odpady, które zapobiegają tego rodzaju niedogodnościom.

Zarządzanie procesem zamówień na kosze do sortowania odpadów na zewnątrz

W pierwszej kolejności podejmij decyzję, jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup koszy do recyclingu i oblicz kwotę przeznaczoną na każdy zewnętrzny kosz na odpady. W ten sposób przekonasz się, jaki przedział cenowy powinieneś wybrać.

Aby uzyskać najbardziej efektywny budżet na kontenery na odpady, najpierw powinieneś ocenić, w jaki sposób zapełnia się wewnętrzny kosz na odpady. Większość odpadów trafiających do zewnętrznych pojemników do recyklingu pochodzi z terenu firmy. Osoby, które wytwarzają te odpady, czy to z biur, czy z lokali gastronomicznych komunalnych, czy pomieszczeń produkcyjnych, powinny mieć dostęp do kontenerów i koszy, które odpowiadają ich potrzebom.

Jakie są korzyści z wyboru produktów „Made in Europe”, gdy kupujesz kosz do recyclingu?

Wybór produktów „Made in Europe” przynosi Twojej firmie wiele korzyści. Produkty pochodzące z Europy objęte są gwarancjami zarówno pod względem ich wytwarzania, jak i transportu.

Marki „Made in Europe” to gwarancja jakości

Jeśli kupisz kontenery na odpady na terenie Europy, masz gwarancję, że Twoja firma będzie kupować produkty zgodne z obowiązującymi normami, niezależnie od tego, czy chodzi o przepisy europejskich, czy przepisy obowiązujące w danym kraju.

Przepisy te dotyczą głównie składu, konstrukcji i jakości produktów, takich jak zewnętrzne kosze do recyklingu. Ponadto firmy sprzedające towary w Europie muszą przestrzegać przepisów dotyczących przejrzystości, co zapewnia lepszą identyfikowalność produktów.

Przewaga strategiczna przy wyborze partnerów europejskich

Kupując produkty w Europie, zamiast polegać na dostawcy z drugiego końca świata, możesz znacznie zmniejszyć odległość, jaką musi pokonać przesyłka. Bliżsi dostawcy to sprawniejszy proces zamówień, co ma pozytywny wpływ na ramy czasowe i ceny dla klienta końcowego.

„Made in Europe” jest korzystne dla Twojej polityki CSR

CSR[1] to dziś kluczowa kwestia. Stworzenie polityki CSR pomaga firmom zwiększać ich wartość z punktu widzenia partnerów, klientów i zespołów wewnętrznych.

Proces zamówień „Made in Europe” umożliwia firmom utrzymanie polityki CSR dzięki:

• przyczynianiu się do rozwoju gospodarczego kontynentu europejskiego;

 • kupowaniu produktów z europejskimi znakami i certyfikatami CSR;

 • minimalizowaniu śladu węglowego związanego z dostawą i wysyłką towarów.

Kosz na odpady zewnętrzny do recyklingu - jak wybrać

Jak wybrać kosze do segregacji odpadów na zewnątrz?

Istnieją różne rodzaje koszy do sortowania odpadów, przeznaczone na do postawienia zewnątrz, które spełnią specyficzne wymagania Twojej firmy. Pojemność, system otwierania i oznakowanie –  jak połączyć dostępne opcje, aby wyposażyć swoją firmę w najbardziej odpowiednie rozwiązanie do sortowania odpadów?

Właściwy rozmiar do właściwego zastosowania: kontenery na odpady – wymiary

Pojemność kosza powinna być zgodna z ilością otrzymywanych odpadów oraz częstotliwością opróżniania kosza. Rodzaj kosza również powinien być dostosowany do osób z niego korzystających. Na przykład komunalny kosz lub kontener umieszczony przy wejściu do budynku lub w strefie odpoczynku nie powinien przekraczać 100 litrów. W przypadku odpadów fabrycznych i opakowań z magazynów bardziej odpowiednie są wyższe pojemniki, które mogą pomieścić do 1000 litrów.

Funkcje, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kosz na odpady zewnętrzny

Producenci koszy do recyclingu opracowali różne rodzaje kontenerów i koszy na odpady do użytku na zewnątrz, z opcjami jakości i ceny dostosowanymi do każdego budżetu. Dostępne funkcje i opcje są zwykle następujące:

 • różne rodzaje pokrywek stałych lub zdejmowanych;

 • możliwość zablokowania pokrywy;

 • różne materiały nadające się do użytku na zewnątrz, takie jak plastik, stal lub metal;

 • kosze do segregacji na zewnątrz z workami lub bez;

 • możliwość zamontowania popielniczek do koszy;

 • różne systemy mocowania (mocowanie do ściany, podłogi lub słupka);

 • kosze na kółkach;

 • projekty o różnych kształtach i wysokościach;

 • automatyczne zamykanie dla produktów niebezpiecznych i łatwopalnych.

Wyraźne oznakowanie, aby ludzie mogli odróżnić pojemniki do segregowania odpadów na zewnątrz

Promuj recykling w przestrzeniach zewnętrznych, wyraźnie pokazując różne rodzaje odpadów, które należy wrzucić do danego kosza. Na przykład kod kolorystyczny, który jest powtarzany w całej firmie, umożliwia ludziom zapoznanie się z zasadami gospodarowania odpadami w firmie.

W pobliżu każdego pojemnika na surowce wtórne można wywiesić plakaty ilustrujące, jakie rodzaje odpadów należy do niego wrzucać. Zdjęcia to szybki sposób informowania ludzi, zwłaszcza jeśli chodzi o recykling różnych rodzajów odpadów należących do tej samej kategorii, takich jak na przykład plastik. Plastik może przybierać rozmaite formy, które czasami są przetwarzane w różny sposób.

System otwierania pokrywy może być również wskaźnikiem pokazującym, jakiego rodzaju odpady są zabierane (kubki, papier i tektura, butelki plastikowe, puszki metalowe, niedopałki papierosów itp.).

Last but not least, jak wspomnieliśmy wcześniej, komunikacja wewnętrzna to także dobry sposób na przeszkolenie użytkowników w zakresie przestrzegania podstawowych zasad zarządzania odpadami w firmie.

Dlaczego Twoja firma powinna zaopatrzyć się w kosze do segregacji na zewnątrz?

Podczas gdy wewnętrzne kosze do sortowania odpadów wydają się obecnie oczywistym wyborem dla firm, nie należy zapominać o zapewnieniu zewnętrznych koszy na recykling. Pomaga to w spełnieniu niektórych wymagań, takich jak wizerunek marki, budżet, a czasem obowiązujące przepisy.

Jakie są ekonomiczne i środowiskowe korzyści z sortowania odpadów w Twojej firmie?

Poza wszelkimi zobowiązaniami prawnymi zarządzanie odpadami w firmie niesie za sobą wiele korzyści ekonomicznych. Zapewnienie pojemników do segregowania odpadów wymaga od firm dokładnego rozważenia, w jaki sposób ograniczyć ilość odpadów i wykorzystać je ponownie.

Segregacja odpadów jest głównym sposobem ochrony środowiska. Sortowanie odpadów przyczynia się do produkcji nowych produktów z materiałów pochodzących z recyklingu. Obecnie istnieją różne kanały recyklingu metali lub odpadów drzewnych. Oszczędzając surowce w ten sposób, możemy ograniczyć zasoby potrzebne do ich wydobycia i przetworzenia (paliwa kopalne, drewno, węgiel, gaz, woda itp.).

Jak sortowanie selektywne usprawnia zarządzanie odpadami w firmie?

Zaopatrzenie się w odpowiednie pojemniki i kosze do segregacji odpadów na zewnątrz to podstawa, na której opiera się efektywna i bezpieczna gospodarka odpadami w firmie. Odpady są sortowane w zależności od ich rodzaju (papier, plastik, szkło, metal), sposobu ich przetwarzania i stopnia zagrożenia.

Wybór odpowiedniego zewnętrznego pojemnika do recyklingu (system pokrywek, pojemność, materiał itp.) ma wpływ na koszty recyklingu. Aby oszacować te koszty, należy wziąć pod uwagę czas, jaki pracownicy spędzają na sortowaniu odpadów i zabieraniu ich do odpowiednich pojemników. Dokładne sortowanie niektórych materiałów oznacza również, że możesz sprzedawać odpady nadające się do recyklingu do firm zajmujących się zbiórką.

Dowiedz się więcej na ten temat, pobierając nasz white paper „Zarządzanie odpadami w firmie”.


[1] Corporate Social Responsibility